Knockin' on Heaven's Door

Autor: Radka Cepláková | 25.3.2012 o 20:50 | (upravené 26.3.2012 o 14:46) Karma článku: 2,96 | Prečítané:  167x

Je tam niekto? Haló? Prosím vás, je tu niekto? Klop klop... klop ..  .. Nerobte si zo mňa žarty a jednoducho otvorte.. prosím VÁS!

Mám mnoho otázok a nedostávajú sa mi takmer žiadne odpovede. Pýtala som sa snáď všetkých a teraz už nezostal nikto. Všetci riešia svoje otázky a na tie moje im nezostáva čas. Snažím sa ich vyriešiť sama, ale v niektorých veciach sa proste nedokážem vyznať. No napríklad, kde začína nebo?

Alebo, ako je možné, že veci sa menia takou neskutočnou rýchlosťou? Že sme v jednej chvíli najšťastnejšími ľuďmi planéty a o zlomok sekundy nám nálada klesne bol mrazivý bod mrazu? Prečo sú na svete omyly? Ako sa môže stať niečo nedopatrením? Prečo vôbec existujú tieto slová, čo ak to tak proste malo byť?

Dokážem si zvážiť pre a proti, ale nikdy nedokážem uspokojiť svoju túžbu po úplnom objasnení. Je toho veľa. Týka sa to systému, vzťahov, emócií, ľudí a vecí okolo nás. Prečo všetko funguje tak ako funguje? Ako je možné, že sa mnohé veci stanú a iné nenastanú nikdy? Prečo sú ľudia takí?

Prečo takí ľudia sú? Pýtam sa to snáď každý deň a dookola. Musím pekne liezť na nervy. Vidím množstvá tvárí a činov, stretávam bezmenné stvorenia odrážajúce sa od slov a napredujúce rýchlo dopredu. Dvíham ranených bojovníkov stratených uprostred ruchu miest a vlievam im silu. Verím v ich zapálenie a nepripúšťam poklesy. Odrážam útoky, vyhýbam sa pohľadom a teším sa z každej nádhernej chvíle. A že ich nie je málo!

Môžem len hádať čo sa asi odohráva v mysliach ľudí. Občas chcem ich myšlienky vytušiť, ale inokedy sa tomuto "daru" vyhýbam. Asi by mi to roztrhlo človeka.

S otáznikom nad hlavou sa vznášajúcim bežím kľukatými uličkami a podvedomie na ne kričí prečo sú tak kľukaté. Musím prestať riešiť toľko vecí, musím sa uspokojiť s jednoduchými a málo zmysluplnými odpoveďami. Musím prestať klopať na nebeskú bránu a za každým úderom čakať odpoveď. Nepozorovať západy slnka a neriešiť dilemu či rovnako zapadá všade a pre všetkých, či každý z neho má také potešenie ako ja.

Ale, čo ak nechcem..?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?