Cesta

Autor: Radka Cepláková | 6.4.2012 o 12:02 | (upravené 6.4.2012 o 14:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  126x

Letí. Naberá rýchlosť. Malá, vyprodukovaná hnevom jej príbuzných a predsa tak šťastná. Padá voľným pádom, bez možnosti zmeniť svoju predurčenú trasu. Len kamarát vietor môže nasmerovať jej dopad, ale dnes je len tichým spoločníkom a pozorovateľom. Ešte nikdy neletela sama. Vždy je sprevádzaná svojími malými aj veľkými sestrami a tak nemá strach. Je chránená a vie, že sa napokon opäť stretnú v jednom veľkom rodinnom kruhu. Teraz, ako ubiehal čas ubehla aj cesta, ktorú mala pre túto chvíľu prekonať a blíži sa cieľ. Dnes dopadá na jemný skoroceľový list a triešti sa na obrovské množstvo malých kvapôčok, ktoré padajú do neďalekej trávy. A už sa opäť vlieva do svojej milovanej, vpíja sa do celého jej tela a prežíva milovanie v daždi..

K tomuto procesu bol predurčený jej život. Každý nový deň prežíva inak, každý deň sa jej narodí nová sestra. Dokonca niekoľko. Záleží to vždy na príbuzných. Ako veľmi sa na seba v tú danú chvíľu hnevajú, aké veľké svaly, ktorý z nich má, či akého súpera si vyberie. Svoje dni vždy prežíva odznovu, krásna, silná a znovuzrodená.

Hoc si nepamätá kedy vznikla, vie, že za sebou už má pekných pár "letov", a síce by sa niekomu zdalo, že musí mať monotónny život, ona to však tak neberie.

Jej pamäť má ale živé spomienky na lásku. Každý deň prežíva tie prvé okamihy, kedy sa jej dotkla a vedela, že to bude na celý život. Nerozlučne a neprekonateľne.
Bola malá a neskúsená, vyvrhnutá ihneď po narodení do nekonečného priestoru, od ktorého nevedela čo očakávať. Bála sa. Mala strach tak obrovský aký taká malá môže mať. Zatvorila oči a v duchu si opakovala, že to bude v poriadku a všetko dobre doPadne. A ponekonečných minútach tomu tak nakoniec aj bolo. Cítila jej drsné telo obrovských rozmerov, cítila jej rozpínajúcu sa energiu a dušu tak čistú. Zamilovala sa. Bezhlavo.

Minúty, ba hodiny s ňou strávené prekonali všetky nasledujúce pocity šťastia z nespústaného letu. Ona bola tým na čo sa pri každej svojej ceste tešila, ona bola tým za čím vo chvíľach samoty utratila nejednu slzu.

Stala sa jej zmyslom života, a preto príbuzných mnohokrát prosila, aby bola práve ona tou vyvolenou, ktorá môže ohlasovať prichádzajúci dážď. Že ona bude prvá, ktorá dopadne do jej náruče a môže s ňou prežiť chvíľku naviac. Po dlhý čas však jej prosby nevypočuli, za čo bola nesmierne smutná, ale dnes po východe slnka sa dozvedela tú úžasnú novinu. Dnes to príde. Dnes ohlási prvú jarnú búrku monštróznych rozmerov.

Ešte keď bola malá musela sa naučiť veľa tajov života. Spriatelila sa s mnohými, ktorí ju ešte stále sprevádzajú a sú pre ňu životne dôležití. Rozohráva s ními divoké a priateľské hry, ktoré jej srdce napĺňajú radosťou vo chvíľach kedy neprežíva tie šťastné obdobia. Odlúčenia sú mnohokrát dlhšie ako by chcela, a preto si chvíle skracuje s týmito priateľmi. Pomáhajú jej spĺňať úlohu, pre ktorú bola stvorená, cez ich ruky a nežné pohladenia sa opäť dostáva k príbuzným, ktorí si už opäť vyhŕňajú rukávy a takto to ide stále dookola. Už si ani nevie predstaviť aké by to iné bolo.

Je vďačná životu, že jej umožnil prežívať ho tak naplnený. A preto aj dnes ďakuje za tú možnosť, ktorá pred ňou stojí. Už už sa schyľuje k zlomu medzi hrobovým tichom a ohlušujúcimi tónmi hromov... Už vidí ako si každý z príbuzných vybral toho s kým bude súperiť a merať si sily. Nebo križujú ohromné blesky, ktoré osvetľujú ich tváre a nemilosrdné výrazy v nich vykreslené. Ozval sa prvý tresk a za ním ďalší, ako keby odpočítali sekundy do jej skoku. A za tmy, kedy ľudské spoločenstvo už dávno spí a nevie aká nádhera sa za ich oknami odohráva sa malá kvapka pomaly odrazí z tela búrkového mraku a prekonáva neskutočné kilometre ku vytúženému cieľu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?