Simply - the best! (or Not?)

Autor: Radka Cepláková | 10.5.2012 o 23:15 | (upravené 10.5.2012 o 23:59) Karma článku: 3,14 | Prečítané:  442x

Mnohokrát som sa Boha pýtala, prečo je svet tak komplikovaný. Prečo ho nespravil jednoduchší alebo aspoň nepriložil návod na použitie. Nikdy mi neodpovedal, mnohokrát len naznačil, aby som nemudrovala a užívala si života, kým ho mám. Veď kto by predsa chcel poznať podstatu sveta? Je to príliš komplikované a jeden človek by to možno ani nepobral. A predsa sa takí blázni nájdu..

Mali ste niekedy pocit, že by ste chceli niečo spraviť, ale logika vám v tom zabráni? Prípadne iné tie faktory, s ktorými musí človek bojovať, aby vôbec niečo spravil. Každý jeden objekt na zemi je tu pre niečo, aby vykonával svoju robotu, bol na danom mieste, aby bojoval za svoje osobné boje. Lebo to tak proste má byť! Myslím si, že človek je asi najzložitejší z tých objektov. Dokáže byť naňho toľko vplyvov, o ktorých taký šuter na Islande môže len snívať.. No a prečo to tak je? To nikto netuší. Vie to len tam ten hore, o ktorom, vplyvom rôznych vplyvov mnohí pochybujú. Tí ak si túto otázku chcú vysvetliť, to majú naozaj ťažké.
Človek dokonalý tvor. Hm. Veľakrát prirovnávaný k robotovi, či robot ku človeku? A ja teraz rozmýšľam čo je na tom pravdy. Každopádne považujem ľudskú bytosť za niečo čo vzniklo zázrakom, pretože prežiť toľké a zvládnuť nezvládnuteľné..a potom sa usmiať, to nevie nič a nikde. (Zdravím kamošov mimozemšťanov)
No ale aby som sa dostala aj k tomu vykonaniu. Spravíte vec, na ktorú je treba vynaložiť echt veľa energie a síl a ono sa to potom všetko po..(veď viete). Potom prichádzajú možno nadávky, prečo ste len tú logiku nepočúvali no a potom prichádza ponaučenie, ktoré sa zamemoruje niekde v hlave. Hovorí sa tomu skúsenosti. A keď sa zastavíme na chvíľu v tej hlave, tak sa nestíhame čudovať čo tam všetko je. Okrem skúseností je tam asi miliarda priehradok, v ktorých sú mená, tváre, potom celé osoby, študijné materiály, farby, chute, veci znalé aj neznalé, potrebné aj nepotrebné. Proste všetko čo sa do toho priestoru medzi dvomi ušami vopchá. No a potom sú tam aj také veci ako nedôvera, pochybnosti, úvahy a kreativita, ktoré niektoré nápady podporia no iné zdegradujú niekam pod červíky. Je to fajn mať takéto vecičky pekne na jednom mieste, horšie to však je, keď spolu nekomunikujú a vy v tom potom máte bohovský zmätok. (Ako ja napríklad) Potom ste schopní len chodiť po ulici ako mŕtvola a nechať si revať do uší nejakú feši hudbu, len aby sa tie vecičky vnútri uvedomili. Ale inokedy je to super, riešia všetok ten zložitý materiál, ktorý sa po zemi potuluje. Vy to potom vykladáte ako bohovskú vec, na ktorú ste prišli, veď napokon, je to váš mozog..

Komplikovaná hlava, komplikovaný človek. Rovná sa to snáď? Nemám ani potuchy. Jediné čo viem, je že sa sama v sebe občas nevyznám. To však môžu byť aj iné poruchy...

Keď ale má taký jedinečný tvor takú komplikovanú hlavu, nehovoriac o ostatných častiach tela, je predsa nemysliteľné, aby zvyšný svet bol jednoduchý. To dá predsa logiku. A tak keď si Boh stvoril takého premakaného človeka, musel premakať aj ten zvyšok (ako Steve Jobs), predsa potom nechcel ostatným bohom (huuups, porušené prikázanie) pripadať ako troškár. Och to večné porovnávanie.. A potom to ten malý tvor má všetko zvládať a nedávať najavo, že sa mu zdá, že tu nejak nepatrí.. To je ponekud komplikované.

Ľudia si však zvyknú na všetko. No nie snáď? A snažia sa prispôsobiť okolnostiam, spôsobom a posledným výdobytkom života, aby nezapadli prachom. Keď si to tak vezmem, nemôžem povedať, že by Boh niekedy nebol v móde. Nech sa na to pozerám akokoľvek, je to proste fajnšmeker. Komplikované v hladkom a renovovanom obale. Radosť pozerať...

Tak ja už asi Bože viem, prečo je to všetko také komplikované, aj keď si mi to nechcel prezradiť! Jednoducho jednoduchí ľudia v jednoduchom svete by boli jedným duchom von jedným dnu.  A to by predsa nikto z nás nechcel!

 

Dosť bolo trepania, blíži sa nový deň. Úsmev poprosím, veď napokon, je to náš komplikovaný život, ktorý tak milujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?